Połczyno: 8. Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce (2014) | ZDJĘCIA

Połczyno, gmina Puck: to były bardzo udane „Powroty na bieżnie, rzutnie i skocznie”. Na boisku przy OSP Połczyno spotkali się weterani lekkiej atletyki.

25 maja 2014 roku na boisku sportowym w Połczynie odbyły się 8. Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce.

– Na starcie stanęło 50 osób z 7 miejscowości gminy Puck – informują organizatorzy. – Ponadto nie zabrakło zawodników z innych terenów m.in. z Władysławowa i Trójmiasta, którzy startowali poza konkursem.

Zawody odbyły się przy wyjątkowo pięknej pogodzie. W imieniu organizatorów, uczestników zawodów powitał Brunon Ceszke. Podkreślił, iż mistrzostwa weteranów lekkiej atletyki wpisały się na stałe w pejzaż imprez sportowych w gminie Puck.

Wśród mieszkańców coraz bardziej wzrasta świadomość, iż sport ma służyć nie tylko młodym ludziom. Dla zdrowia, w wymiarze rekreacyjnym, jest potrzebny człowiekowi przez całe życie.

Wspomniano, iż w siedmiu dotychczasowych mistrzostwach wzięło udział 295 osób (w tym 132 kobiety). Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych. Spośród startujących na wieczny odpoczynek odeszli: Agnieszka Kepke, Wanda Ling, Frydburga Stencel (Mieroszyno), Jadwiga Otrombke, Hubert Otrombke i Grzegorz Dettlaff (Strzelno), Jan Ciskowski (Gnieżdżewo), Wacław Potrykus (Połczyno) i Bogdan Czajkowski (Mrzezino). Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Dodatkowo nagrodzony został najstarszy uczestnik zawodów – Józef Hirsz z Mieroszyna (83 lata). Zespoły za miejsca od 1 do 6otrzymały puchary. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, a gospodarzem LZS Iskra Połczyno.

Uzyskane wyniki przeliczane były na punkty wg tabel z uwzględnieniem wieku uczestnika oraz odpowiedniej wagi sprzętu w konkurencjach rzutowych.

Połczyno: 8. Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce (2014) – KOŃCOWA KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA
1. Połczyno266 pkt.
2.Mieroszyno202
3.Strzelno186
4.Domatówko140
5.Werblinia56
6.Zdrada36
7. Gnieżdżewo12

60 metrów kobiet

1. Renusz Irena
56Mieroszyno11,5566K 55
2. Ferra Dorota
79Gnieżdżewo10,8399K 35
3. Szymańska Agnieszka

81Domatówko10,8368K 30
4. Groenwald Mariola
71Połczyno11,5356K 40
5. Rinc Krystyna
75Strzelno11,4307K 35
6. Ciesielska Maria 67Werblinia12,4294K 45
7. Śliwińska Grażyna70Werblinia12,0285K 40
8. Andreskowska Sylwia79Połczyno12,2203K 35
9. Tocke Danuta63Strzelno13,9180K 50
10. Białk Małgorzata67Strzelno15,052K 45

400 m kobiet

1. Andreskowska Sylwia 79Połczyno1:45,482K 35
2. Rinc Krystyna 75Strzelno1:48,458K 35
3. Szymańska Agnieszka 81Domatówko1:45,154K 30
4. Mikołajczak Beata 71Domatówko1:56,136K 40
5. Tocke Danuta 63Strzelno2:11,015K 50

Skok w dal kobiet

1. Czaja Joanna71Połczyno4,07667K 40
2. Komorek Maria 54Strzelno2,38435K 60
3. Dettlaff Longina 57Strzelno2,56435K 55
4. Mikołajczak Beata 71Domatówko2,91366K 40
5. Rinc Krystyna 75Strzelno3,12364K 35
6. Szymańska Agnieszka 81Domatówko3,23337K 30
7. Groenwald Mariola 71Połczyno2,78333K 40
8. Totzke Danuta 63Strzelno2,32308K 50
9. Białk Małgorzata 67Strzelno2,22233K 45
10. Dettlaff Barbara 55Strzelno1,89222K 55
11. Śliwińska Grażyna 70Werblinia2,35222K 40

Uczestnicy za miejsca 1-3 i za trzy najwartościowsze wyniki w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe, które wręczyli wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz sędzia główny zawodów Henryk Fiedorowicz.

Pchnięcie kulą kobiet

1. Korth Krystyna 48Połczyno7,88817K 65
2. Jeszke Zofia 34Mieroszyno5,015,01781K 80
3. Selke Halina 49Mieroszyno7,05723K 65
4. Renusz Irena 56Mieroszyno8,62667K 55
5. Ptak Ryszarda67Strzelno9,51643K 45
6. Stromska Klaudia 84Mieroszyno10,80590K 30
7. Adrian-Orzeł Krystyna 58Strzelno7,37558K 55
8. Szymańska Regina46Domatówko5,53550K 65
9. Dettlaff Małgorzata44Strzelno4,78545K 70
10. Groenwald Marzena74Połczyno9,36541K 40
11. Borkowska Anna 49Mieroszyno4,94483K 65
12. Ciesielska Maria 67Werblinia6,27398K 45
13. Mikołajczak Beata 71Domatówko7,12393K 40
14. Dettlaff Barbara 55Strzelno5,16369K 55
15. Białk Małgorzata67Strzelno5,87368K 45
16. Śliwińska Grażyna 70Werblinia5,71301K 40

Rzut dyskiem kobiet

1. Renusz Irena 56Mieroszyno25,60651K 55
2. Korth Krystyna 48Połczyno17,37554K 65
3. Ptak Ryszarda 67Strzelno27,09527K 45
4. Stromska Klaudia 84Mieroszyno30,38489K 30
5. Jeszke Zofia 34Mieroszyno10,50474K 80
6. Dettlaff Longina 57Strzelno16,66398K 55
7. Adrian-Orzeł Krystyna 58Strzelno16,63398K 55
8. Groenwald Marzena 74Połczyno22,77374K 40
9. Selke Halina 49Mieroszyno11,37338K 65
10. Dettlaff Małgorzata 44Strzelno10,04337K 70
11. Ciesielska Maria 67Werblinia16,09284K 45
12. Borkowska Anna 49Mieroszyno9,09256K 65

Rzut oszczepem kobiet

1. Ptak Ryszarda 67Strzelno24,90627K 45
2. Czaja Joanna 71Połczyno23,78516K 40
3. Dettlaff Longina 57Strzelno17,75476K 55
4. Korth Krystyna 48Połczyno12,35421K 65
5. Stromska Klaudia 84Mieroszyno20,18316K 30
6. Groenwald Marzena 74Połczyno15,35309K 40
7. Selke Halina 49Mieroszyno9,20297K 65
8. Adrian-Orzeł Krystyna 58Strzelno9,84235K 55
9. Borkowska Anna 49Mieroszyno6,28182K 65

Bieg 60 m mężczyzn

1. Lieske Edward 40Mieroszyno10,0650M 70
2. Matejewski Piotr66Połczyno8,4627M 45
3. Willner Waldemar 64Domatówko8,7619M 50
4. Groenwald Jacek 71Połczyno8,2600M 40
5. Marzejon Dariusz79Zdrada8,3471M 35
6. Korthals Łukasz73Połczyno8,6465M 40
7. Potrykus Łucjan 52Połczyno10,9213M 60
8. Szymański Jarosław 71Domatówko9,9204M 40
9. Szymański Józef 71Domatówko11,225M 40
10. Hirsz Józef 31Mieroszyno18,10M 80

Bieg 800 m mężczyzn

1. Willner Waldemar 64Domatówko3:01,2127M 50
2. Hebel Józef 39Połczyno4:40,80M 75
3. Marzejon Dariusz 79Zdrada3:15,40M 35
4. Korthals Łukasz 73Połczyno3:25,00M 40
5. Szymański Józef 71Domatówko3:25,60M 40
6. Selewski Robert 77Połczyno3:26,00M 35

Skok w dal mężczyzn

1. Lieske Edward 40Mieroszyno3,52698M 70
2. Groenwald Jacek 73Połczyno5,27698M 40
3. Matejewski Piotr 66Połczyno4,85678M 45
4. Hebel Józef 39Połczyno2,77509M 75
5. Makówka Kazimierz 49Werblinia3,04467M 65
6. Potrykus Mariusz 70Połczyno4,21457M 40
7. Szymański Andrzej 75Domatówko3,41230M 35
8. Hirsz Józef 31Mieroszyno1,266M 80

Pchnięcie kulą mężczyzn

PK Jędrzejewski Krzysztof 63Władysławowo14,29946M 50
1. Hebel Józef39Połczyno8,73798M 75
2. Płomień Waldemar 41Połczyno8,93726M 70
3. Makówka Kazimierz 49Werblinia8,85722M 65
4. Licau Wojciech 63Mieroszyno11,18722M 50
5. Ustarbowski Zbigniew 51Połczyno9,72711M 60
6. Renusz Bartłomiej 78Mieroszyno11,67621M 35
7. Adrian Robert 78Strzelno11,13589M 35
8. Brzozwski Jarosław 67Połczyno9,11567M 45
PK Borowski Sławomir 75Sopot10,36546M 35
9. Marzejon Dariusz 79Zdrada9,69503M 35
10. Rinc Dariusz 72Strzelno9,09500M 40
11. Hirsz Józef 31Mieroszyno5,13497M 80
12. Szymański Jarosław71Domatówko8,18443M 40
PK Darga Marcin 89Starzyno16,43(7 kg)
PK Jędrzejewski Krzysztof 63Władysławowo12,61
PK Jarmulewski Mariusz 88Mieroszyno11,18
PK Stromski Piotr 84Mieroszyno10,78
PK Skibicki Jarosław 89Gdańsk9,62
PK Kowalski Krystian 89Gdańsk

Rzut dyskiem mężczyzn

PK Wielgus Ryszard 48Sopot36,29771M 65
1. Płomień Waldemar 41Połczyno30,00705M 70
PK Jędrzejewski Krzysztof 63Władysławowo39,14715M 50
2. Jarmulewski Jerzy 57Mieroszyno32,80663M 55
3. Ceszke Brunon 54Strzelno34,49647M 60
4. Jeka Waldemar 69Połczyno29,52530M 45
PK Borowski Sławomir 75Sopot31,98524M 35
5. Renusz Bartłomiej 78Mieroszyno30,81502M 35
6. Groenwald Jacek 73Połczyno28,19454M 40
7. Ustarbowski Zbigniew 51Połczyno23,27413M 60
8. Potrykus Mariusz 70Połczyno25,24399M 40
9. Szymański Andrzej 75Domatówko21,07321M 35
10. Willner Waldemar 64Domatówko17,89288M 50
PK Darga Marcin 89Starzyno50,41(2 kg)
PK Jarmulewski Mariusz 88Mieroszyno33,01
PK Jędrzejewski Krzysztof 63Władysławowo30,78
PK Kowalski Krystian 89Gdańsk30,56
PK Skibicki Jarosław 89Gdańsk30,39

Rzut oszczepem mężczyzn

1. Jarmulewski Jerzy
57Mieroszyno43,94917M 55
2. Ceszke Brunon 54Strzelno32,38664M 60
3. Licau Wojciech 63Mieroszyno31,55572M 50
4. Bekisz Franciszek 69Połczyno28,63460M 45
5. Ustarbowski Zbigniew51Połczyno22,68443M 60
6. Marzejon Dariusz 79Zdrada33,20438M 35
7. Brzozowski Jarosław 67Połczyno27,34436M 45
8. Adrian Robert 78Strzelno32,40426M 35
9. Matejewski Piotr 66Połczyno24,42381M 45
10. Szymański Andrzej 75Domatówko21,12253M 35
PK Darga Marcin89Starzyno45,84(800 g)
PK Skibicki Jarosław 89Gdańsk42,27
PK Jarmulewski Mariusz 88Mieroszyno37,96
PK Stromski Piotr84Mieroszyno35,91
PK Kowalski Krystian89Gdańsk33,72

Rzut młotem mężczyzn

1. Ceszke Brunon 54Strzelno42,62857M 60
2. Płomień Waldemar 41Połczyno29,86644M 70
PK Jędrzejewski Krzysztof 63Władysławowo33,85583M 50
3. Jarmulewski Jerzy 57Mieroszyno27,55520M 55
PK Borowski Sławomir75Sopot36,86503M 35
4. Renusz Bartłomiej 78Mieroszyno26,28338M 35
5. Groenwald Jacek 73Połczyno23,62337M 40
6. Rinc Dariusz 72Strzelno21,80306M 40
PK Darga Marcin Starzyno8942,52(7 kg)
PK Jarmulewski Mariusz 88Mieroszyno42,50
PK Kowalski Krystian 89Gdańsk20,95
PK Skibicki Jarosław 89Gdańsk14,37

KLASYFIKACJA NA NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE WYNIKI – Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce (2014):

KOBIETY
1. Korth Krystyna 48Połczyno817kula
2. Jeszke Zofia Mieroszyno kula34Mieroszyno781kula
3. Selke Halina 723 kula49Mieroszynokula
4. Renusz Irena 56Mieroszyno667kula
5. Czaja Joanna 71Połczyno667w dal
6. Renusz Irena 56Mieroszyno651dysk
7. Ptak Ryszarda 67Strzelno643kula
8. Ptak Ryszarda 67Strzelno627oszczep
9. Stromska Klaudia 84Mieroszyno590kula
MĘŻCZYŹNI
1. Jarmulewski Jerzy57Mieroszyno917oszczep
2. Ceszke Brunon 54Strzelno857młot
3. Hebel Józef 39Połczyno798kula
4. Płomień Waldemar41Połczyno755dysk
5. Płomień Waldemar 41Połczyno726kula
6. Makówka Kazimierz 49Werblinia722kula
7. Licau Wojciech 63Mieroszyno722kula
8. Ustarbowski Zbigniew 51Połczyno711kula
9. Lieske Edward 40Mieroszyno698w dal
10. Groenwald Jacek 73Połczyno698w dal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *