Po śmiertelnym wypadku w Sławutówku policjanci i drogowcy analizowali miejsce zdarzenia | ZDJĘCIA

Policjanci z puckiej komendy oraz zarządca drogi spotkali się w Sławutówku, na miejscu śmiertelnego wypadku, gdzie zginęła 57-letnia mieszkanka gminy Puck.

W ramach tego spotkania, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym w powiecie puckim poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do śmiertelnego wypadku w Sławutówku.

– Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, wspólnie z zarządcą drogi spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

– Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej – wyjaśnia rzecznik KPP w Pucku.

W poniedziałek (16 maja br.) około godziny 08.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Sławutówku.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy wstępnie ustalili, że 30-letni mieszkaniec gminy Władysławowo kierujący ciężarowym manem nie dostosował prędkości oraz nie zachował bezpiecznej odległości od osobowego Volkswagena, który w celu ustąpienia pierwszeństwa 57-letniej mieszkance gminy Puck zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych.

W wyniku zderzenia pojazdów kierowca mana potrącił kobietę oraz uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka forda, którym kierował 46-letni mieszkaniec Pucka.

Pomimo udzielenia pierwszej pomocy kobieta zmarła.

R E K L A M A

Śmiertelny wypadek w Sławutówku (16.05.2022) | ZDJĘCIA

Foto. KPP w Pucku, KP PSP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *