Pielgrzymi na drogach powiatu puckiego (wrzesień 2021). Policja apeluje kierowców o cierpliwość i wsakzuje objazdy

Nadmorska Kronika Policyjna: W pierwszy wrześniowy weekend, drogami powiatu puckiego będą przechodzić pielgrzymi. Policja z Pucka apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz cierpliwość.

R E K L A M A

W pierwszy weekend września 2021 w sanktuarium w Swarzewie odbędzie się odpust Narodzenia NMP, w związku z czym drogami powiatu puckiego przejdą pielgrzymi.

— Dlatego policjanci puckiej drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym — mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. – Mundurowi ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zabezpieczą przejście pielgrzymki, kierując ruchem oraz organizując objazdy.

W sobotę pielgrzymka do Swarzewa przejdzie drogą wojewódzką nr 216, w związku z czym największych utrudnień w ruchu drogowym należy spodziewać się w Pucku, w okolicy skrzyżowania ulicy Helskiej z ulicami Żarnowiecką oraz 10 Lutego w godzinach 12-15.

– Wszystkim jadącym w kierunku Półwyspu Helskiego zaleca się objazd od miejscowości Celbowo, gdzie należy zjechać na drogę W-213 w kierunku Karwi – przypomina rzecznik puckiej policji.

Oprócz tego, pieszych pielgrzymek w powiecie puckim należy spodziewać się na terenie całego powiatu puckiego, dlatego kierujący pojazdami zobowiązani są do stosowania się do znaków osób kierujących ruchem.

W niedzielę 5.09.2021, po zakończeniu odpustu w Swarzewie, około godziny 13 nastąpi wymarsz pielgrzymów, co również będzie powodowało utrudnienia w ruchu na tych samych drogach.

Policjanci puckiej drogówki zalecają omijanie trasy W-216 na odcinku Swarzewo-Puck. Alternatywą dla jadących w kierunku Redy będzie trasa przez miejscowości Starzyno-Połczyno-Celbowo, natomiast jadącym w kierunku Wejherowa zaleca się objazd przez miejscowości Starzyno-Połczyno-Leśniewo.

Przewiduje się, że utrudnienia potrwają do godziny 16.

Mundurowi ruchu drogowego z Pucka będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie całego powiatu.

– Policjanci będą też kierować ruchem na objazdy oraz udrażniać ewentualne zatory drogowe – mówi Monika Mularska i kieruje szczególne słowa do wszystkich uczestników ruchu. – Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i cierpliwość na drogach.

Burm

Policja powiatu puckiego ostrzega o wrześniowych pielgrzymkach

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *