Strażacy z Mieroszyna zbierają artykuły dla schroniska w Dąbrówce

MDP Mieroszyno pomaga psom i kotom, które znalazły dach nad głową w Schronisku w Dąbrówce. I zachęcają, by każdy, kto może włączył się w akcję.

– Akcja pełna miska dla schroniska to akcja naszej młodzieży na rzecz podopiecznych schroniska dla zwierząt w Dąbrówce, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem – komentują strażacy z OSP Mieroszyno.

W 2019 roku członkom MDP Mieroszyno udało się zapełnić darami całą ciężarówkę.

– Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi druh Łukasz Dettlaff, opiekun strażackiej młodzieżówki. – Po sezonie letnim bardzo wiele osób robi porządki, a my prosimy: nie wyrzucajcie materacy, kocy, pościeli, poduszek i ręczników.

Dostarczcie je lub zadzwońcie do nas a my dostarczymy je do schroniska dla zwierząt gdzie czteronogi będą walczyć o przetrwanie zimy.

Co można dostarczyć strażakom z OSP Mieroszyno? Lista potrzeb jest szeroka: od koców i pościeli, przez smycze, obroże po karmę czy stare banery. Te można zostawić w remizie w każdy piątek od 17.30 do 20 (jest w sąsiedztwie SP Mieroszyno). Można też zadzwonić do strażaków, którzy podjadą i odbiorą to, co chcemy podarować.

– Z wielką przyjemnością informujemy, że można w sklepach zakupić rzeczy dla zwierząt i pozostawić je w specjalnie oznakowanych pojemnikach – mówią strażacy. – Bardzo dziękujemy właścicielom sklepów za współpracę.

Kontakt ze strażakami OSP Mieroszyno: ŁUKASZ DETTLAFF – 510 638 375, SEBASTIAN KUCHNOWSKI – 733 913 663.

Gdzie można robić zakupy dla zwierząt i je zostawiać? W tych punktach:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *