Nowy sołtys Osłonina. Wsią pokieruje Dariusz Wrese, któremu przekazano obowiązki w Urzędzie Gminy Puck

Już oficjalnie nowym sołtysem Osłonina jest Dariusz Wrese. Na tym stanowisku zastąpił Krzysztofa Garstkowiaka. Uroczyste przekazanie obowiązków już za nowym szefem wsi.

R E K L A M A

Uzupełniające wybory sołeckie w Osłoninie przeprowadzono w niedzielę 28 listopada 2021. Trzeba było je zorganizować po śmierci poprzedniego sołtysa Krzysztofa Garstkowiaka (odszedł w październiku). Wygrał je Dariusz Wrese.

– Młody człowiek – komentuje wójt Tadeusz Puszkarczuk. – Miał poparcie prawie stu procent w wyborach.

Oficjalne przekazanie stanowiska i obowiązków nowemu sołtysowi Osłonina odbyło się w Urzędzie Gminy Puck w asyście m.in. wójtów, sekretarz Anny Łapińskiej i skarbnik Magdaleny Wanserskiej.

– Mama nadzieję, że nowy sołtys szybko wdroży się w swoje obowiązki i będzie w dobrym kontakcie z mieszkańcami. Ma swoje wizje na to, co należy zrobić. Też powiedział, jakie zadania są dla niego najważniejsze.

podkreśla Tadeusz Puszkarczuk.

Jak w Urzędzie Gminy Puck zapewniał nowy sołtys, kontynuowane będą działania jego poprzednika Krzysztofa Garstkowiaka. W planach na pewno jest budowa chodnika w Osłoninie w 2022 roku.

– Będę starał się jak najlepiej. Małymi kroczkami na razie, bo dopiero wdrażam się w sprawy sołeckie – mówił Dariusz Wrese.

W sukurs przyjdzie też gmina Puck, która poprowadzi inwestycje, bo niedawno wójt podpisał umowę na realizację zadania związaną z przystanią w Osłoninie (zagospodarowaniem terenu). Zadanie jest niemałe, bo wyceniona na kwotę ok. 1.8 mln złotych

– Życzymy panu sołtysowi dużo sukcesów i akceptacji przez mieszkańców – mówi wójt gminy Puck, podkreślając osiągnięcia poprzednika. – Ma do czego równać nowy sołtys. Mam nadzieję, że sprosta wyzwaniom i oczekiwaniom mieszakcńów Osłonina.

Nowy sołtys w Osłoninie – uroczystość w Urzędzie Gminy Puck | ZDJĘCIA

Foto. Urząd Gminy Puck


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *