Nocny pożar w Leśniewie (gmina Puck). Walczyli z ogniem w czasie wichury | ZDJĘCIA

Gdy nad powiatem, pucki, szalała wichura, strażacy z powiatu puckiego musieli walczyć z nocnym pożarem w Leśniewie. Ogień wybuchł w domu.

R E K L A M A

Pożar w Leśniewie (gmina Puck) wybuchł w nocy na terenie prywatnej posesji. Strażacka interwencja była podwójnie ciężka, bo odbywała się w czasie, gdy szalała wichura.

W powiecie puckim druhowie i zawodowcy walczyli z jej skutkami, gdy dostali powiadomienie o nocnym pożarze dachu w gminie Puck.

– W akcji gaśniczej uczestniczą trzy zastępy z naszej JRG, OSP Leśniewo, OSP Domatowo, OSP Darzlubie oraz Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie– relacjonowali. – Teren powiatu puckiego zabezpiecza zastęp Ochotnicza Straż Pożarna w Starzynie. Teren powiatu puckiego zabezpiecza zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie.

Jak tłumaczyli strażacy z JRG Puck, nocny pożar wymagał sporych sił i czasu, bo tego typu zdarzenia są trudne i pracochłonne.

– Strażacy muszą dotrzeć do wszystkich zarzewi pożaru znajdujących się pomiędzy pokryciem dachu, a podbitką- wyjaśniali w swojej relacji.

Pożar w Leśniewie (22.10.2021):

fot. KP PSP w Pucku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *