Leśniewo: dwaj policjanci po służbie, ojciec i syn, zatrzymali pijaną kobietę za kółkiem | ZDJĘCIA

Nadmorska Kornika Policyjna: Ojciec i syn, dwaj policjanci z KPP Wejherowo na drodze do Leśniewa zatrzymali pijaną kobietę za kółkiem. Miała ponad 2,5 promila.

R E K L A M A

W niedzielę drogą do Leśniewa jechali dwa policjanci z wejherowskiej komendy: dyżurny st. asp. Rafał Zaborowski oraz jego syn post. Mateusz Zaborowski. Około godziny 14:30 natknęli się na osobowego Volkswagena, który wzbudził ich żywe zainteresowanie. Jak relacjonują mundurowi, styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Obaj panowie byli po służbie, więc mogli podążyć za autem.

– Funkcjonariusze starali się doprowadzić do zatrzymania volkswagena, wyprzedzili go i powoli, etapami tak spowolniali prędkość, aby jadący za nimi volkswagen zatrzymał się – komentują policjanci z KPP Wejherowo. – Okazało się, że volkswagenem kierowała 24-letnia kobieta.

Rafał Zaborowski i Mateusz Zaborowski wezwali na miejsce policyjny patrol, by potwierdził ich przypuszczenia. Chwilę później badanie wykonane przez mundurowych alko-testem wykazało, że kierująca miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z powiatu puckiego. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

KPP Wejherowo

Dwóch policjantów – ojciec i syn – zatrzymali pijaną kobietę za kółkiem | Nadmorska Kronika Policyjna:

Fot. KPP Wejherowo

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *