Łebcz – Władysławowo. Pijany 20-latek dachował VW i skasował auto. 21-letni pasażer trafił do szpitala | ZDJĘCIA

Wypadek w Łebczu (16.12.2021). Na trasie do Władysławowa dachował pijany 20-latek. Kierowcę zatrzymała policja, pasażer trafił do szpitala.

R E K L A M A

Do wypadku na trasie Łebcz – Władysławowo doszło w czwartek w nocy (16.12.2021). Policję o leżącym na poboczu osobowym samochodzie poinformowano telefonicznie.

– Jak wstępnie ustalono, kierowca volkswagena na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie dachował – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 20-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niestety, młody mężczyzna nie jechał sam. Razem z nim podróżował 21-latek, który doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala.

Policjanci z Pucka zatrzymali kierowcę do wytrzeźwienia, a jego samochód zabezpieczyli.

– Teraz 20-latek będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania – komentuje rzecznik puckiej policji.

Policjanci z Pucka apelują, by po wypiciu alkohol nigdy nie wsiadać za kierownicę. I nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

KIEROWCO! Pamiętaj, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2! W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia. Ponadto sąd orzeka wobec osoby decydującej się wsiąść za kierownicę po alkoholu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 15 lat. Co więcej, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 mł. asp. Łukasz Brzeziński

Wypadek na trasie Łebcz – Władysławowo (16.12.2021). Pijany 20-latek dachował VW – GALERIA:

Foto. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *