Łebcz – Starzyński Dwór. Miał 3 promile i złapał go policjant po służbie. Pijany kierowca znieważył funkcjonariusza i chciał dać łapówkę

Gmina Puck. W ogromne kłopoty wpadł 35-letni kierowca, który wężykiem jechał trasą Łebcz – Starzyński Dwór. Kluczyki z wozu zabrał mu asp. Szymon Wojciechowski, którego 35-latek próbował przekupić.

R E K L A M A

W miniony czwartek około godziny 14 asp. Szymon Wojciechowski, funkcjonariusz KPP w Pucku jechał trasą pomiędzy Łebczem a Starzyńskim Dworem i zauważył dziwnie jadącego Renaulta.

– Kierowca poruszał się całą szerokością jezdni, następnie gwałtownie rozpędzał auto, aby po przejechaniu kilkuset metrów hamować – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Gdy Renault zatrzymało się na chwilę asp. Szymon Wojciechowski podbiegł do niego i zabrał kluczyki. Od kierowcy wyczuł silną woń alkoholu.

Pijany 35-latek zdał sobie sprawę, że to nie przelewki i czekać go może surowa kara, więc zaproponował policjantowi z Pucka łapówkę.

– Nie zniechęciło go pouczenie oraz ostrzeżenie, że to, co próbuje uczynić, jest korupcją, a tym samym poważnym przestępstwem – komentuje rzecznik puckiej policji.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechała pucka drogówka, sprawdzono trzeźwość 35-latka z Renaulta. Mężczyzna miał prawie 3 promile i w międzyczasie próbował znieważyć policjantów.

– Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy a jego samochód został odholowany na parking strzeżony – mówi Łukasz Brzeziński. – Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

35-latek lekką ręką od kompletu zarzutów się nie wywinie, bo teraz grozi mu nawet do 10 lat odsiadki.

– Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę, udowodnił asp. Szymon Wojciechowski, który na co dzień pełni służbę w puckiej komendzie. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby, czy zdjęcia munduru. Nie ma znaczenia, w którym wydziale, czy jednostce pełni się służbę. Czujność i godna naśladowania postawa funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Pucku niebędącym na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

podkreśla rzecznik puckiej policji.

Foto. KPP w PuckuOne thought on “Łebcz – Starzyński Dwór. Miał 3 promile i złapał go policjant po służbie. Pijany kierowca znieważył funkcjonariusza i chciał dać łapówkę

  1. Ten policjant ma wiele dziwnych przypadków które pomagają mu w awansie, czy to nie dziwne … a o jego wpadkach w pracy policjanta to jakoś cicho … 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *