Gmina Puck. Narkotykowa wpadka 19-latka. Miał Kinder Niespodziankę, a w niej amfę | Nadmorska Kronika Policyjna

Kłopoty 19-latka z gminy Puck, którego policja z Pucka podejrzewała o posiadanie narkotyków. Podczas burzliwego zatrzymania młodemu mężczyźnie wypadła Kinder Niespodzianka z… amfetaminą. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Informację o tym, że 19-letni mieszkaniec gminy Puck może mieć narkotyki, pozyskali puccy kryminalni. W poniedziałek 23.11.2020 zauważono młodego mężczyzna, gdy wychodził z jednego ze sklepów w gminie Puck.

Młodzieniec zauważył mundurowych, spanikował i wyrzucił paczkę papierosów, w którym – jak się później okazało – były zawiniątka z marihuaną oraz amfetaminą

– Mężczyzna szybko został obezwładniony i zatrzymany przez kryminalnych

– mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy puckiej policji

Podczas szarpaniny z ubrań 19-latka wypadło plastikowe opakowanie po Kinder Niespodziance. I to rzeczywiście była nie lada niespodzianka dla mundurowych KPP Puck, bo zamiast słodkiego środka była… amfetamina.

– Zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu – informuje rzecznik puckiej policji.

Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem oraz zważeniu zabezpieczonych substancji potwierdzono, że  19-latek posiadał łącznie ponad 12 gram amfetaminy i prawie 10 gram marihuany.

19-latek z gminy Puck został przesłuchany przez śledczych. Postawiono mu zarzuty posiadania środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *