3. runda Mistrzostw Gminy Puck w kręglach (2021). Katarzyna Brzozowska z Mieroszyna, Paulina Koss z Gnieżdżewa i Jan Koss z UG Puck

Trzecia runda Mistrzostw Gminy Puck w Kręglach (2021) i zmiana lidera. Wśród panów wygrywa Jan Koss, a pań Katarzyna Brzozowska z Mieroszyna i Paulina Koss z Gnieżdżewa. W Pucku podsumowano też cały cykl zawodów.

R E K L A M A

Trzecia i ostatnia runda Mistrzostw Gminy Puck w kręglach (2021) odbyła się w kręgielni w Pucku. Tym razem do rywalizacji przygotowanej przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w gminie Puck zgłosiły się 63 osób (w tym 23 kobiety).

Trzecia runda byłą też ostatnią z tegorocznego cyklu.

– Czołowa szóstka kobiet, mężczyzn oraz w klasyfikacji zespołowej otrzymała pamiątkowe statuetki, puchary (drużynowo) oraz upominki rzeczowe, które wręczył radny gminy Puck Józef Białk – mówi Błażej Ceszke z OKSiT.

Zespołowo trzeci raz z rzędu wygrało Strzelno (tym razem z niższym rezultatem – 729 punktów), drudzy znowu byli kręglarze z Gnieżdżewa (706, wynik tylko o jeden punkt gorszy niż poprzednio), a z trzeciego miejsca graczy z Łebcza wyrzucili zawodnicy z Mieroszyna (701).

Mistrzostwa Gminy Puck w Kręglach 2021 – panie

W rywalizacji pań podwójna niespodzianka, bo pierwszym miejscem podzieliły się dwie zawodniczki: Katarzyna Brzozowska z Mieroszyna, Paulina Koss z Gnieżdżewa (po 116 punktów).

Trzecie miejsce też musiało pomieścić dwie panie. Po 113 punktów rzuciły Agnieszka Liepke z Gnieżdżewa oraz Alicja Szopa ze Strzelna.

Czołówka pań z gminy Puck:

1Brzozowska Katarzyna Mieroszyno116
1Koss Paulina Gnieżdżewo116
3Liepke Agnieszka Gnieżdżewo113
3Szopa AlicjaStrzelno113
5Grön Joanna Łebcz112

Mistrzostwa Gminy Puck w Kręglach 2021 – panowie

Po dwóch turniejach dominacji w kręglach gminy Puck, Krystian Semmerling z Darzlubia został zdetronizowany. Jego miejsce zajął drugi na poprzednich zawodach w Pucku Jan Koss (poprawił wynik o 1 kręgla).

Z trzeciego miejsca na drugie wspiął się Krzysztof Białk ze Strzelna (ze swoim najlepszym wynikiem – 144).

Czołówka panów z gminy Puck:

1Koss JanUrząd Gminy Puck146
2Białk KrzysztofStrzelno144
3Dettlaff ŁukaszMieroszyno132
4Dettlaff MikołajStrzelno130
5Potrykus DariuszStrzelno 130

Mistrzostwa Gminy Puck (2021) – wyniki końcowe, po 3 turniejach:

Wśród panów, dzięki ostatniemu turniejowi, wygrał Krzysztof Białk (426). Rzutem na taśmę i 4 punktami wyprzedził dotychczasowego lidera. Krystian Semmerling zajął drugie miejsce (422). Drugie i pierwsze miejsce, które wywalczył Jan Koss dały mu ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej (419).

Mistrzynią gminy Puck w kręglach została Alicja Szopa ze Strzelna (333). Wicemistrzowski tytuł i drugie miejsce utrzymała Anna Wrese – Połczyno (313). Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Liepke – Gnieżdżewo (309).

W klasyfikacji zespołowej bez niespodzianek. Wygrało Strzelno (2202 punktów), drudzy byli kręglarze z Gnieżdżewa (2092), a mimo gorszego wyniku tym razem, trzecie miejsce utrzymała ekipa z Łebcza (1987).

3 Runda Mistrzostw Gminy w Kręglach (2021) – GALERIA

Foto. OKSiT gmina Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *