Podwójna akcja dzielnicowych z Pucka: dwie wpadki mieszkańców gminy Puck. Nietrzeźwy kierowca i poszukiwana kobieta | Nadmorska Kronika Policyjna

Dwie udane akcje dzielnicowych z Pucka w jeden dzień. Najpierw znaleźli 60-latkę z gminy Puck, która ukrywała się przed policją. Potem namierzyli 41-latka z gminy Puck jeżdżącego po mieście na podwójnym gazie.

Pracowity i efektywny poniedziałek (16.11.2020) policjantów z Pucka. Ci wcześniej ustalili miejsce przebywania 60-letniej mieszkanki gminy Puck, której Sąd Rejonowy w Wejherowie wyznaczył karę 8 miesięcy więzienia (za przestępstwa przeciwko mieniu).

– Rano policjanci zatrzymali ją na terenie gminy Puck – relacjonuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP Puck. 60-latka trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z wydziału konwojowo-ochronnego przewiozą poszukiwaną do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Nadmorska Kronika Policyjna: pijany Volkswagenem jeździł po Pucku

W ten sam poniedziałek dzielnicowi uzyskali informację, że ulicami Pucka może poruszać się nietrzeźwy kierujący.

– Mundurowi natychmiast ruszyli na poszukiwanie pojazdu opisanego przez informującego – mówi rzecznik puckiej policji. Na ulicy Nowej w Pucku zatrzymali do kontroli Volkswagena, za kierownicą którego siedział 41-latek.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości mieszkańca gminy Puck wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzielnicowi z Pucka zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

41-letni kierowca został przesłuchany, usłyszy zarzuty, a jego losem zajmie się sąd. Co mu grozi? Niemało.

Za prowadzenie pojazdu do 2 lat pozbawienia wolności a do tego wysoka kara finansowa.

Dzielnicowy jest policjantem „pierwszego kontaktu” ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Dzielnicowym można także przekazać informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania osób naruszających porządek publiczny, czy też sprawców przestępstw.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *