Domatówko, ul. Wejherowska. 27-latka dostała mandat na 1500 zł. Jechała ponad 100 km/h

Nowe stawki mandatów są boleśnie wysokie. Przekonała się o tym 27-latka z gminy Puck, którą pucka drogówka przyłapała, gdy ta pędziła przez Domatówko.

R E K L A M A

Od stycznia 2022 gwałtownie wzrosły stawki mandatów, co ma przyspieszyć eliminację piratów drogowych. Dziś za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h najniższy mandat to 800 złotych. Gdy pojedziemy szybciej o 71 kilometrów, kara rośnie do 2500 złotych.

Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o tej zmianie. O czym boleśnie przekonała się 27-latka, która jechała ul. Wejherowską przez Domatówko.

Na tym odcinku drogi przez gminę Puck prędkość ograniczona jest do 59 km/h.

– 27-letnia mieszkanka gminy Puck jechał z prędkością 102 km/h – mówi . – Kobieta została ukarana zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

Nowy taryfikator zwiększył również wysokości mandatów za inne drogowe wykroczenia. Kierujący powinni bardzo uważać na pieszych. Nieustąpienie pieszemu na pasach kosztować nas może 1500 zł, rozmowa przez telefon 500. Wjazd na przejazd kolejowy, gdy opuszczane są szlabany to 2000 zł, a “brak zachowanej ostrożności w strefach zabudowanych” to kara w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

– Zwiększyła się również wysokość grzywny, którą nałożyć może sąd z 5 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych – mówi rzecznik puckiej policji. – Natomiast policjant może na miejscu wykroczenia ukarać sprawcę maksymalnym mandatem do 5 tysięcy złotych, a w przypadku zbiegu wykroczeń koszt mandatu zwiększa się do 6 tysięcy złotych.

Foto. KPP w PuckuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *