Celbowo. Dzień Ziemniaka oraz wykopki jak w PRL. To była świetna zabawa | ZDJĘCIA

To był prawdziwie międzynarodowy Dzień Ziemniaka w Celbowie (2021). Razem z mieszkańcami gminy Puck i paniami z KGW, bawili się goście z Norwegii. Wykopki jak za dawnych lat wygrały KGW Domatówko.

R E K L A M A

Dzień Ziemniaka w Celbowie odbywa się nieprzypadkowo, bo to tu mieści się lokalny oddział Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka. Ale to nie naukowe podejście do kaszubskich bulew dominuje jesienną plenerową imprezę w Celbowie. Tematem przewodnim głównego konkursu jest ziemniak, którego trzeba… wyciągnąć ziemi i włożyć do worków.

Wygrywa ta reprezentacja KGW gminy Puck – wspierana również przez panów – która w jak najkrótszym czasie zbierze jak najwięcej kartofli. Uczestnicy tego konkursu muszą dobrze się do niego przygotować. Bo nie wystarczy tylko dobra kondycja, trzeba również zadbać o odpowiedni strój.

I to nie byle jaki, bo swoim charakterem musi nawiązywać do czasów PRL. Ta zabawa, na którą zaprasza OKSiT w gminie Puck, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a jej uczestnicy wykazują się niezwykła pomysłowością. Nie inaczej było i teraz.

– Jest to dobry czas do spotkań, do rozmów. Po pandemii, okresie takiego postu, widać, że ludzie się cieszą na takie spotkania, chętnie biorą udział w konkurencjach. Także cieszę się, że po raz kolejny to święto, organizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich gminy Puck, świetnie się udało.

podsumował Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck

Dzień Ziemniaka w Celbowie (2021) – konkurs Wykopki jak za dawnych lat (wyniki):

  1. KGW Domatówko – 135 kg
  2. KGW Strzelno – 133 kg
  3. KGW Mieroszyno – 124 kg
  4. KGW Łebcz – 113 kg
  5. KGW Żelistrzewo – 97 kg
  6. KGW Rekowo Górne – 85 kg
  7. KGW Brzyno – 88 kg
  8. Reprezentacja Norwegii – 70 kg

Celbowo: Dzień Ziemniaka 2021 i wykopki 

Fot. Zbyszek Heft

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *