Blokada głównej drogi w Darzlubiu: to protest mieszkańców gminy Puck wobec nieudanej inwestycji na ul. Puckiej

OSP Darzlubie wraz z sołectwem Darzlubie planują na piątek, 14 czerwca 2024 r. zablokowanie głównej drogi prowadzącej przez Darzlubie. To ul. Pucka, która jest drogą powiatową 1440G i która przeszła długi i gruntowny remont w 2019 r. Inwestycja Urzędu Gminy Puck w nowe drogi i kanalizację w Darzlubiu pochłonęła około 15 mln zł. W tym modernizacja tej drogi – czyli: odwodnienie, chodniki, nawierzchnia – pochłonęły około 5 milionów złotych.

Prace zakończone zostały w terminie (czerwiec 2019), jednak ich jakość pozostawiła wiele do życzenia: tąpnięcia przy studzienkach, dziury i koleiny zaczęły się pojawić niemalże od razu. Na co zareagowali urzędnicy gminy Puck i nie odebrali drogi od wykonawcy, żądając poprawy.

To miało dać czas wykonawcy na poprawę stanu jezdni w Darzlubiu. Termin odbioru był przesuwany: to na koniec lipca 2019, później sierpnia 2019, aż w końcu droga została odebrana przez Urząd Gminy Puck 29 maja 2020.

Wyczekiwana przez kierowców droga w Darzlubiu okazała się fiaskiem, a mieszkańcy i użytkownicy ul. Puckiej są sfrustrowani i najzwyczajniej w świecie źli, bo od odebrania poprawianej inwestycji na ul. Puckiej w Darzlubiu minęły 4 lata, kończy się okres gwarancyjny, a droga, a raczej jej użytkownicy, nadal wołają o pomstę.

 Z tej drogi śmieje się cały Powiat, jest nowa, a są uskoki na uskoku! Zgłaszane były liczne uwagi podczas prac, nadzorcy (inspektorzy) byli praktycznie niewidzialni, bo robił „swój”. Gwarancja niebawem kończy się, to ostatni moment, aby wymusić podjęcie działań przez wykonawcę, tj. Firmę Elgrunt z Gdyni, ostateczny czas mieli do 5 czerwca, nie wykorzystali tej szansy. To ich braliśmy na kawy i obiady podczas prac, a teraz o nas zapomnieli… – tłumaczą w OSP Darzlubie.

OSP Darzlubie i sołectwo Darzlubie zapewniają, że podczas protestu w piątek, 14 czerwca 2024 r. wszystkie działania podejmą zdecydowanie, dosadnie, jasno i głośno stwierdzając fakty administracyjne urzędów, jednak pamiętając o zachowaniu kultury oraz braku agresywności. Przejazd będzie, ale tylko dla mieszkańców Darzlubia.

 Dopełniliśmy formalności i wspólnie zróbmy to, o czym mówimy od dawna! To, przed czym ostrzegaliśmy poprzednie Władze Gminy oraz Zarząd Dróg Powiatowych – tłumaczą w Darzlubiu. – Urząd żyje dalej, nastąpiły zmiany, ale nikt nie może uciec przed tym czego nie dopełnił, do czego miał obowiązek doprowadzić, a mowa o naprawie GWARANCYJNEJ DROGI POWIATOWEJ 1440G, ul. Puckiej w Darzlubiu w celu poprawy BEZPIECZEŃSTWA ważnego ciągu komunikacyjnego pomiędzy Władysławowem, Puckiem a Wejherowem i Lęborkiem, bardzo obciążonego turystycznie oraz transportowo.

Organizatorzy protestu zachęcają do udziału w wydarzeniu opublikowanym na Facebooku, tam też będą publikowane kolejne informacje organizacyjne, link: https://www.facebook.com/events/1554616398441438

Chcieliśmy, aby było jak najlepiej, a co wyszło? Koniec marudzenia w domu i w pracy, czas wyjść na zewnątrz! Pokazać ilu nas jest, i jak bardzo nieużytkowanie tej drogi może być uciążliwe! Zobaczmy co wydarzy się jak darzlubską drogę „wytnie się” z mapy. Czas ukrócić kolesiostwo – tłumaczą w OSP Darzlubie i zapraszają do udziału w proteście. – Zapewniamy gorącą kawę i herbatę lub zimne napoje w razie nieciekawej pogody. Zachęcamy do zabrania także czegoś ze sobą, transparenty czy coś do kawy. Zapewniamy także ognisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *