Bałtyk Trip Traktor w Żelistrzewie i na Półwyspie Helskim. Zabytkowe ciągniki przyjechały nad morze | FOT, VIDEO

Żelistrzewo zabytkowymi ciągnikami stoi. Tym razem jednak nie swoimi. Pod Puckiem zjawiły się maszyny, które wyruszyły w podróż Bałtyk Trip Traktor.

R E K L A M A

Dzik Team Żelistrzewo to ekipa miłośników starych maszyn używanych w rolnictwie i ogrodnictwie. Pasjonaci zdobywają perełki użytkowej motoryzacji, restaurują i pokazują. Zatem dziwić nie może, że to właśnie Żelistrzewo znalazło się na tegorocznej trasie Bałtyk Trip Traktor.

BTT to podróż, w którą ruszyły zabytkowe ciągniki. Podróż nietypowa, bo ekipa wytyczyła szlak swojej moto wyprawy tropem miejscowości, w których znajdują się polskie latarnie.

– Mamy zamiar odwiedzić je wszystkie! – zapowiedzieli na swoim Facebooku członkowie Bałtyk Trip Traktor.

I w czwartek 17 czerwca huczące ciągniki dotarły do Żelistrzewa. Choć ciężko powiedzieć, że cały czas po drogach podróżuje zwarty peleton ciągników. A to ze względu na wiek, stan i prędkość maksymalną, którą osiągają rolnicze zabytki.

W liczącej ok. 10 maszyn ekipie znalazły się m.in. ciągnik Porsche z 1962 roku- rzadki widok w Polsce (25 km/h), jest Ursus 45 a (40 km/h), naprawdę głośny Ursus C-451 z 1956 r. (50 km/h) czy śląski Ursus 328 z 1967 roku (28 km/h)…

W czerwcowy piątek wszyscy chcą dotrzeć do Stilo, gdzie odbędzie się Spotkanie Miłośników Starych Ciągników – Moto Rock.

Zabytkowe ciągniki w Żeistrzewie – to część wyprawy Bałtyk Trip Traktor:

Fot. Szymon Dettlaff

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *