Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” dotarła do Szkoły Podstawowej w Swarzewie

Policjantka z Komendy Powiatowej w Pucku spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Swarzewie pod koniec września 2023 r., by porozmawiać z najmłodszymi uczniami o bezpieczeństwie na drodze.

Bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu puckiego to jeden z priorytetów w działaniach puckich policjantów. To powód wizyty policjantki zajmującej się profilaktyką społeczną w Szkole Podstawowej w Swarzewie. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkanie było skierowane głównie na kształtowanie u dzieci właściwych i bezpiecznych zachowań na drodze.

– Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, a zwłaszcza jego najmłodszych uczestników, poruszających się do i ze szkoły. Dzieci mogły dowiedzieć się o podstawowych zasadach dotyczących przemieszczania się po drogach, a także o znaczeniu elementów odblaskowych na ubraniach. Policjantka przekazała maluchom elementy odblaskowe, aby w przyszłości były lepiej widoczne na drodze – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – W trakcie rozmów nie zabrakło również pytań ze strony dzieci na temat zawodu policjanta. Mundurowa przedstawiła więc najmłodszym ideę wynikającą z motta polskiej Policji „pomagać i chronić”.

Czytaj więcej na www.dziennikpucki.pl

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych 2024 w Dębkach

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych 2024 w Dębkach

Plażowe Mistrzostwa Budowniczych, czyli zawody w budowaniu z piasku. To już kolejna edycja tego wydarzenia. Wśród nadmorskich kurortów, w których…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *