Pomoc dla bezdomnych: puccy policjanci pomagają i podpowiadają, jak i Ty możesz pomóc

Dzielnicowi z puckiej komendy monitorują sytuację osób w kryzysie bezdomności, starszych i nietrzeźwych, które przebywają na dworze, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

– Odnajdując takie osoby proponują pomoc w dotarciu do ośrodków zapewniających bezpieczne schronienie, bezpłatny nocleg, ciepły posiłek – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Dzielnicowi współpracują z instytucjami, które zajmują się problematyką osób bezdomnych i od lat podejmują czynności na rzecz osób bezdomnych, dzięki czemu doskonale orientują się, w jakich miejscach takie osoby starają się przetrwać okres zimowy. Informacje o nich przekazują także mieszkańcy.

Puccy mundurowi dbają, by osoby w kryzysie bezdomności skorzystały z możliwości ogrzania organizmu. Mundurowi odwiedzają miejsca przebywania tych osób, częstują ich ciepłą herbatą, którą zorganizowali we własnym zakresie.

– Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka – mówi oficer prasowy KPP w Pucku. – Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz numer dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku 47-74-25-222 lub przez aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w skrócie KMZB to aplikacja, dzięki której poinformujesz policjantów o różnego rodzaju zagrożeniach. Umożliwia wybranie jednej spośród 24. sklasyfikowanych kategorii zagrożeń oraz precyzyjne umieszczenie jej na mapie. Jedną z nich jest „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

– Zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy podania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujesz, aby realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w swoim regionie, to dostęp do Internetu – tłumaczy oficer prasowy KPP w Pucku. – Policjanci zweryfikują każdą uzyskaną informację. Kto wie, być może tak prostym sposobem, uda Ci się uratować czyjeś życie.


Fot. KPP w Pucku

5 thoughts on “Pomoc dla bezdomnych: puccy policjanci pomagają i podpowiadają, jak i Ty możesz pomóc

  1. For days now I’ve been glued to this gem of a site. The owner works tirelessly to engage fans with quality content. I’m mega impressed and can’t wait to see what they wow me with next!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *