W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Pucku odbyła się debata z udziałem uczniów, prokuratury, policji i ratowników medycznych

Asp. Małgorzata Kotarba, funkcjonariuszka ds. profilaktyki społecznej KPP w Pucku, rozpoczęła spotkanie w puckim “Żeromie”. Pierwszy temat dotyczył obszaru uzależnień, narkotyków i ich nowych form, a także alkoholu. Informacji udzielała także naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku komisarz Monika Bradtke. A to nie jedyni prelegenci tego wydarzenia.

– W czasie dyskusji zostały omówione zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków, dopalaczy, środków odurzających oraz alkoholu. Poruszone zostały tematy związane z odpowiedzialnością karną za czyny popełniane przez osoby nieletnie jak i dorosłe, w tym posiadanie narkotyków i ich wpływ na organizm ludzki – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – O tym opowiadał prokurator rejonowy Jacek Chmielewski. Natomiast ratownik Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto Maciej Krzesiński mówił o profilaktyce i zapobieganiu sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu wywołanym zażywaniem narkotyków i spożywaniem alkoholu. W ramach prelekcji ratownik mówił o czyhających pokusach dla młodzieży i sposobach radzenia sobie z namowami. Przypominał zasady pierwszej pomocy w przypadku gdy osoba jest pod wpływem środków odurzających.

Uczestniczy debaty w LO w Pucku mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i zdawać pytania w kontekście omawianych zagrożeń.

– Uprzejmie było gościć podczas debaty starostę puckiego Jarosława Białka, który współuczestniczył w spotkaniu – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Razem z I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pucku określali potrzeby związane z zagrożeniami wymagającymi podjęcia działań prewencyjnych przez policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W trakcie debaty omówiono także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji “moja komenda”: dzielnicowy wyjaśnił zasady działania i zachęcił do ich użytkowania.

– Jesteśmy przekonani że spotkanie zwiększyło wiedzę przybyłych gości powiatu puckiego i przyczyniło się do wzrostu ich poczucia bezpieczeństwa – podsumowuje oficer prasowy KPP w Pucku.

2 thoughts on “W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Pucku odbyła się debata z udziałem uczniów, prokuratury, policji i ratowników medycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *